Re: Big bum – od 20 lat nic nowego
pomruk napisał:
> Przepraszam, ale i ty mówisz głupstwa. Wiek tej gwiazdy nie podważa teorii Wiel
> kiego Wybuchu. Co więcej, nie może podważać, jako że gdyby teoria BB była błędn
> a, automatycznie… błędna byłaby przyjęta metoda wyznaczenia wieku gwiazdy 🙂
> Zresztą nikt niczego nie podważa, jeśli się zajrzy do prac oryginalnych podanyc
> h np. w
> en.wikipedia.org/wiki/HD_140283
Czas życia gwiazdy zależy głównie od masy, gwiazda o masie 0,6 może być ze 100 miliardów lat na ciągu głównym. Gwiazdy o niższych masach nawet biliony lat. Ta lub podobna gwiazda 20 lat temu miała mieć 17 miliardów lat, a wówczas BB miała 20 miliardów lat.
Tak przypomnienia sobie sprawdziłem kosmiczną menażerię, czy coś się zmieniło i praktycznie od 20 lat nic przełomowego w astronomii się nie wydarzyło, a Wszechświat to nawet z opisu literackiego wygląda nawet nie na stacjonarny, ale statyczny.
Prawdziwość teorii stanu stacjonarnego została poważniej zakwestionowana w wyniku obserwacji dokonanych w latach 60. XX wieku. Wskazywały one bowiem, że wszechświat jednak zmienia się w czasie – kwazary i galaktyki radiowe odnaleziono tylko w znacznych odległościach. Teoria stanu stacjonarnego
To wyżej to nieprawda, kwazar i radiogalaktykę to mamy w Pannie. Messier 87 Jest to zresztą galaktyka Type-cD galaxy.
Tu jest największa tego typu galaktyka „jej średnica wynosi około 6 milionów lat świetlnych” setki czy tysiące razy masywniejsza od naszej Galaktyki.
A by nasza Galaktyka połączyła się z G. Andromedy znajdującej się ledwo o 2,5 miliona lat świetlnych od nas trzeba 3,75 miliarda lat, czyli by powstały tak wielkie galaktyki eliptyczne jak wyżej to trzeba setek miliardów lat.
Tu też taka galaktyka ESO_146-5ESO 146-5 (również ESO 146-IG 005) – galaktyka znajdująca się w konstelacji Indianina w odległości około 1,4 miliarda lat świetlnych od Ziemi. jest 50 razy bardziej masywna niż Droga Mleczna.
Wszechświat statyczny (nieskończony w czasie) wymaga rzadkich młodych galaktyk, i takie mamy. obiekty znajdują się stosunkowo blisko nas w odległości 2 – 4 miliardów lat świetlnych. Mogą liczyć sobie 0,1 – 1 miliarda lat.
Wymaga miejsca narodzin Pustka W ich wnętrzach obserwuje się zaledwie po kilka, kilkanaście galaktyk. Dawniej jak o nich czytałem to podkreślano, że to są młode jasne galaktyki, itp. itd
W galaktykach cD mamy koniec i początek, one zasilają Pustki promieniowaniem kosmicznym jego skład Korpuskularna część promieniowania składa się głównie z protonów (90% cząstek), cząstek alfa (9%) czyli wodoru i helu.
The void galaxies themselves are thought to represent pristine examples of galactic evolution, having few neighbours, and likely to have formed from pure intergalactic gas.
en.wikipedia.org/wiki/Void_galaxy#cite_note-6
Oczywiście mamy galaktyki których powinno nie być ancient-galaxy
ancient-massive-red-galaxies-as-oddly-mature-not-predicted
A jak wszechświat jest geometrycznie płaski, co podobno jest udowodnione, to oczywiście nie ma co bajek opowiadać, że jest powybuchowy. Promieniowanie reliktowe to może być poszukiwane wypełnienie paradoksu fotometrycznego, być może taką temperaturę mają czarne karły które żyją, istnieją najdłużej, najliczniej.
jest też Relatywistyczny_efekt_Dopplera
—
Etymologia Suevus (łac. saevus – okrutny, dziki, zawzięty, srogi, gwałtowny) Suevi = Lutycy – *ľutъ (srogi, okrutny, dziki, ostry, piekący). translate.google.pl/#pl/de/szwab = Hun
Chunimund rex Suavorum alias Cacanus rex Hunnorum
Suavorum = Sławorum